Ja, precis som texten åvan säger- Jag är verkligen så nöjd och glad att jag en gång i tiden fick den kiropraktor jag fortfarande går till!
Det har inte varit en dans på rosor, det här med min rygg- och det började för så länge sedan, att jag knappt kan minnas när.
Successivt blir det bättre- men med det problem jag haft- vet jag namnet fet förut så kom följd "fel". På med en stek medicin på det samt hård träning av alla dess slag- och knät ville inte mera.
Min kiropraktor är inte bara en "vanlig" kiropraktor. Han kan så mycket mer än ryggar. Tränar hårt själv och har en gång i tiden också varit inriktad på byggning,
Efter lunch, efter ett eget snabbt gym pass samt Isa's träning så vare ett besök hos min kiropraktor som väntade.
Det andra för denna vecka. Sacrum skulle kollas, knäna lika så samt triggepunkts behandling av pectoralis minor- vilket inte alls var så skönt. Fy Fabian!!!!!!!
Efter pectoralis å ryggen så beordrades jag att promener i 30 min, sen tillbaka för koll av knä å fot/fotled.
Var där i över en timme totalt... Och när väl var klara så har vi nu testat en ny grej, tejpninh för stöd för att se hur knät mitt reagerar. (låtbenet roteras då Sacrum sitter fel, underbenen hamnar åxå fel samma gäller fotbenens placering...)
Ja, så behöver ni en kiropraktor- rekommenderar jag honom varmt. Han vill verkligen att man ska bli bra, många vänner, bekanta och klienter har fått hjälp av honom och blivit just bra vid sina problemområden. Han är hungrig på mer kunskap och vidareutbildar sig samt går på en massa seminarier m.m runt om i världen.
Nu ska här strax köras combat med tejp :-) Väldigt glad jag har långbrallot på....
Näste vecka får vi se hur det gått hihihi
Nu kör vi!!!